Co to naturalne domy?
Mówiąc o naturalnych domach, mamy na myśli obiekty, które, na ile jest to możliwe, próbują pogodzić nasze potrzeby schronienia, bezpieczeństwa, ciepła, piękna, ze środowiskiem nas otaczającym, 
środowiskiem, którego jesteśmy częścią, nie tylko obserwatorami.

Dobrze w takim mieszkać

w domu spędzamy co najmniej połowę swojego życia. Jak pomyślana jest ta przestrzeń, jakie materiały są zastosowane, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, na nasze samopoczucie, na nasz odpoczynek, na nasze relacje, na kształtowanie naszych wzorców. 
Świadome projektowanie i zdrowe naturalne materiały pomagają nam tą jakość życia w domu osiągnąć. 

Z czego są te domy?

To co nas odróżnia, to materiały, których używamy w naszych projektach. Naturalnego pochodzenia, odnawialne, nisko przetworzone, możliwie lokalne, z recyklingu, wybieramy najlepsze rozwiązania zależnie od obiektu. 
Oprócz drewna, najbardziej popularnym materiałem w budownictwie ekologicznym w Polsce jest słoma
Najczęściej wykorzystywana jest w postaci prasowanych kostek (ang. strawbale) wkładanych w ściany o konstrukcji drewnianej. Ma dobrą izolacyjność termiczną (przy 40cm spełnia wymogi Warunków Technicznych na rok 2021), może być stosowana do projektów budynków pasywnych. Otynkowana ma wysoką odporność ogniową (zależnie od badań od 90 do 135 minut). Słomę można spotkać również w prefabrykowanych modułach słomiano-drewnianych. 
Tu napiszemy o technologiach i materiałach
Tu napiszemy wstęp o technologiach i materiałach

min. odporne na ogień

Parametr 2

Parametr 3

Parametr 4